Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice

Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10085

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 5104
  • Thank you received: 19
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10112

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Na mreži
  • Moderator
  • Objave: 6600
  • Thank you received: 54
PODLJUN

Evo da probam odgonetnuti ko je zivio u ovim kucama na pocetku Podljuna

sa donj strane

1. prva kuca sa donje strane vidi se malo krov je kuca Busatlija Muharema i Ilduze imali su troje djece - tri kcerka Adnu, Sefiku - Siku i Dzanana...

2.druga kuca je kuca Pezo Kasima i Bedre imali su tri sina Seada, Fuada i Sejo Sef

3. dalje slijedi kuca Skaljic Hamde - imao dva sina Nedima i Sefika

4. Kuca pored stuba je kuca Dzafic Ibre i Camile - imali su dvoje djece Ediba (Hosa)a.r. i kcerku Enida

Sa gornje strane ulice

Na pocetku su stanovali Muhici /preko puta Busatlije)

- Muhic Hilmo

- Uvucena kuca ne vidi se Muhic Osman

- Muhic Mujo

zatim ide kuca Curevac (mislim da je bio sofer) imao kcerku Emiru...

- Pa kuca Zimic Ahmeda imao dvoje djece koji su zivili u Sarajevu - Hitko i kcerka Elvedina

- e ovdje gdje je ova velika nova izgradena kuca - kucu je imao Sehic Asim (radio u El-distribuciji) imao cini mi se troje djece Nadir, Indira ....

- Ovdje gdje je ova zemlja bila je roditeljska kuca od Hasecic Ibrice i Fehima....
Last Edit: 10 years 6 months ago by webmaster.

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10186

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Na mreži
  • Moderator
Nastavak Podljuna

sa donje strane nastavvak do kuce Dzafica bila je kuca

- Fuada Hasecica (kuca se vidi malo ispred ograda od cigle)
on je imao jednog sina Ibrahima (Ibro) bio je raja prava veliki talenat za kosarku. Zavrsio je i fakultet. Neradi nigdje i ima nekih psihickih problema. Vidio sam ga jednom u Sarajevu...

- Do kuce Fuada Hasecica bila je kuca njegove majke to je ovo mjesto gdje se vidi strusena kuca.. Tu kucu su kupili Alajbegovic Ramo i Esma i imali su troje djece Nurija, Alma i Almina...

- Do njih je bila kuca Camo Omera ali je vjerovatno porusena a sada se tu nalazi neka novoizgradena kuca. Omer je imao koliko ja znam Sukriju, Hamdu ....

- dalja prizemna kuca je Koro Muharema, covjek koji je dobro svirao violinu, a bio je majstor za popravljanja TV. Kada je on umro kucu je kupio Kerla Omer...

sa gornje strane

Do porodicne kuce Hasecica bila je kuca

Muftic Mehe on je imao izmedu ostalih sina Rusmu kcerku Fatimu ...

- do njih je bila kuca od Dobraca x - imali su dva sina Envera (bio postar) i Asima nadimak Žaba... kuca je bila ovdje negdje gdje je ova kuca pod plocu

- iznad je jedan od sinova napravio veliku kucu

- do njih je bila kuca od Cohodar Rasimagince (majka od Kikana ...)na mjestu ove velike kuce sa satelitskom antenom

- iznad njene kuce su bile dvije kuce
kuca od Nazije rod. Jahic i njene kcerke Behije /ne vidi se na slici/

- do njih je bila kuca cini mi se da su se prezivali Causevic ??? imali su kcerke Safiju i Mirsadu (udata za Dzibana Brankovioca) te sina Mirsada /kuca se ne vidi na slici/

nastavice se....
Last Edit: 10 years 6 months ago by Mustafa.

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10201

• Keva
  • Keva's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 69
Hvala Zambi taman si stao sa desne strane do moje kuce ili mog zgarista.

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10213

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
  • Dobar lud rođena su braća
  • Objave: 835
Ne brini Keva prijatelju,sada je zgarište,ali još malo da ševa propjeva.

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10370

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Na mreži
  • Moderator

Sa donje strane

Nastavljam od kuce Omera Kerle

- Ide kuca Sulje i Tidje Kerle - imali dva sina i kvcerku Omer i ... i kcerku Pasu- (omaltana kuca)

- do njihove kuce na mjestu gdje je sada samo zgariste nalazila se kuca Hasima Salana - kasnije Galiba Salana i njegove supruge Zlate. Imali dva sina Kevu i Mufu...

- Ispod ove kuce nalazila se jedna stara kuca u kojoj je zivjela Dzehva Salan - to je nena od Miska, Lide, Zice ...

- Do Kevine kuce u nastavku nesto uvucena bila je jedna stara kuca od Mine Salan - kasnije su u njoj zivjeli postanari...

- do ove kuce bila je kuca Spahica (Muaz, Kasim..)- vidi se na slici -prizemna kuca bijele fasade sa roza terasom

Naredna kuca koja se vidi na snimku je kuca Piljevic Alije - odnosno Kasnije je to bila kuca Piljevic Izeta i njegove porodice

Sa gornje strane

do Rasimagincine kuce

Bila je kuca od Refika Sehica a u njoj su zivjeli razni postanari - cini mi se da su kasnije tu kucicu kupio Ramovic Munir iz Seljana - a kasnije je kuca opet prodata ??

- do ove kuce bila je kuca koju je kupio i duzi niz godina zivio sa porodicom Sinan Pasic (Taxista) inace iz Rakitnice.

- do ove kuce bila je kuca od Bibe i Mujage Sehica (on je imao nadimak Kalimero)

- do njih je bila manja kucica u kojoj su zivjeli Rasema Sehic I Beg (tako ga znam po nadimku) imali su kcerku Sanelu ... na snimku ova rusevina ili gomila prekrivena snijegom

- do nje kuca od Zijada Lihica Zike - on je sa svojom porodicom poceo praviti kucu u basti svojih roditelja ali je nije zavrsio jer ga je agresija omela u tome..

nastavlja se...
Last Edit: 10 years 6 months ago by Mustafa.

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10374

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6912
  • Thank you received: 10
Omer i Meho Kerla. :)

Rasema Sehic i Beg Hamdo Cengic. :woohoo:
ucinimo nesto za nas grad

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10377

• Mesud
  • Mesud's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 3
Da se nadovezem na Mustafin zadnji post.
Do Rasimaginice kuce kucu je kupijo Hadzibulic Suljo a.r imao je sina Suvada a.r obadvojica poginula u Srebrnici idvije kceri Sabina i Jasmina.Sabina udata za Becira Tantulu.
Donjih je taksista Sinan PASIC iz Rakitnice.

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10378

• Mesud
  • Mesud's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 3
ZAHVALJUJEM se ZAMBIJU NA PRELIJEPIM SLIKAMA

Odgovor:Podljun i ostali dijelovi nase nam Rogatice 10 years 6 months ago #10384

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
  • Dobar lud rođena su braća
  • Objave: 835
Dragi moj Mesude

Dok je Zambija biće slika i informacija iz Rogatice i naše okoline;)
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderators: Mustafa
Time to create page: 0.072 seconds