Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC: Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 11 years 4 weeks ago #5310

• Irfan tekija
  • Irfan tekija's Avatar
  • Stari Forumaš
  • Objave: 591
  • Thank you received: 1
Pa ljudi moji, hocemo li svaki dan pisati kako je ideja dobra
i kako je podrzavamo, dajte nesto konkretno.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 11 years 4 weeks ago #5311

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 5104
  • Thank you received: 19
Malo strpljenja. Upravo teku dogovori oko akcije. Bicete o svemu podrobno obavjesteni.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 10 years 10 months ago #7250

• Haris
  • Haris's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 59
Evo vec je proslo vise od dva mijeseca kako je ova ideja pustena u eter a nista se nije odmaklo u realizaciji ovog projekta.Pretpostavljam da moderatori pripremaju materijal i da ce uskoro izaci sa konkrtnim prijedlogom.

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 10 years 10 months ago #7252

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
Ovaj tekst sam napisao u temi Medžlis IZ a evo ti ga kopiram jer predpostavljam da nisi vidio.

Minuta Karma: 7
Obavještavam vas da je akcija oko prikupljanja novčanih sredstava za održavanje gradskih mezarja u Rogatici otprilike završena. Otprilike znači, da sam ja dao novac za trojicu ozbiljnih ljudi koji će mi ga dati kada se vidimo. Zahvalio bih se svima koji su učestvovali u ovoj akciji. Ostaje da vidimo na koji način će se ovo realizovati i kako, kada i ko će da radi na poslovima čišćenja mezarja. Iduće hefte idem u Rogaticu sa Avdagom da to utanačimo.
Please note, although no boardcode and smiley buttons are shown, they are still useable

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 10 years 10 months ago #7253

• Haris
  • Haris's Avatar
  • Novi Član
Tekst nisam vidio a nisam ni znao da akcija ide.Moguce da mi se izmakla vijest o akciji.Medzutim siguran sam da akcija nije isla tako transparentno kako to i zasluzuje,jer da je bila transparentnija vjerovatno bi se javilo vise Rogaticana od trojice za tako vazan projekat.Smatram da akcija za odrzavanje mezarja treba da traje dosta duze i vise tansparntno da bi se moglo skuupiti novac za odrzavanje mezarja za duzi period.

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 10 years 10 months ago #7254

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Na mreži
  • Moderator
  • Objave: 6600
  • Thank you received: 54
Citat kratkih poruka:

??: Akcija na ovoj stranici je Galibe davno zavrsena. Tu akciju koju ti organizujes nije akcija sa ove stranice nego tvoja licna. Mi smo to jasno davno naglasili na naslovnoj stranici. Ti sada sa svojom informacijom ovdje pravis nesporazum. Zasto i drugima ne objasnis da je to tvoja akcija

Mislim da jedosta toga receno ovom kratkom porukom. Uslijed nekih nesporazuma prilikom dogovora (neuvazavanje misljenja vecine)Galib je preuzeo akciju i sam je vodio zajedno sa nekim nasim rogaticanima iz Amerike.
Cudi me da to Galib nekaze jasno i glasno ko stoji iza akcije i kako se organizovala, odnosno kako je ideja otisla sa naseg kolosjeka, te kako je od inicijatora ideje (Teve), iznenada ideju "dobio" neko drugi.
Last Edit: 10 years 10 months ago by Mustafa.

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 10 years 10 months ago #7255

• Haris
  • Haris's Avatar
  • Novi Član
Moja namjera je bila da pokrenem ovu akciju misleci da se stalo u realizaciji.Nisam znao da se vec diskutovalo o ovome i da je ova akcija stopirana na ovoj stranici.Mislim da ovu akciju ne smijemo zaustaviti unatoc nesuglasicama.Moramo se organizovati i ovu akciju uraditi kako to nasi predci zasluzuju

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 10 years 10 months ago #7258

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
Moj Harise kao da je problem ko kad i kako vodi akciju. Najvažnije je da mezarja u Rogatici budu uredna. To je naš obraz a ne srba koji tamo žive. Nisam se samo ja angažovao oko ovoga. Haris (Meha) Ajanović je platio čovjeka a da nije čekao nikakve akcije i taj čovjek već čisti Šehovinu i dosta toga je uradio. Mimo akcije Meho daje betonske stubove i ićićemo to da zagrađujemo. Ni njega ne interesuju akcije već samo rad. I ja sam založio svoj obraz i obraz Lihića pa prikupio novaca od naših ljudi koji imaju svoje pretke ukopane u Rogatici i koji su se veoma rado odazvali ovome. Da samo vidiš radost naše raje kada smo se sastali kod Kene Salana i kafiću, u prvom redu što smo se sastali. Akcija je bila u drugom planu. U onda se novac počeo stavljati na hastal i svima je drago bilo zbog toga. Ja ću se potruditi da se te pare "upute" tamo gdje treba i za šta treba.
Ovo je jedna jako dobra stranica. Na njoj se zbog svog zadovoljstva vrti u krug pedesetak raje i stotinjak koji nisu učlanjeni. Mnogi Rogatičani je nikad i ne posjete što je za žaliti jer ima se šta vidjeti. I ti koji je ne posjećuju često odlaze u Rogaticu, pomažu povratnicima, dijele vitre i kurbane a ne čekaju nikakve akcije. Zato neka niko ne bude tašt jer je to žalosno u najmanju ruku. Neka radi šta ko hoće i koliko i kad hoće. Ništa ličnog u ovom nema. Mezari i vaših najmilijih biće urađenih i niko ne traži ni zahvalnost niti ništa drugo. Daleko ste i ne možete osjetiti radost u duši kad očistite desetak mezara familije svojih drugova, pa se izmakneš, popiješ kahvu i sejriš. A onda punog srca i duše nazad u Sarajevo.

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja 10 years 10 months ago #7259

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 5104
  • Thank you received: 19
Harise tvoje namjere su ciste i na njih se nema sta prigovoriti. Takodjer niko nikom ne moze zabraniti da ucestvuje u nekoj akciji niti mi to zelimo niti mozemo zabraniti.
Samo naglasavamo da mi nismo, organizatori te akcije i da nemamo nikakvih odgovornosti po tom pitanju.

Problem je nastao onda kada je Galib na ovoj stranici objavio kraj akcije a "zaboravio" je da najavi njen pocetak i da kaze ko je organizuje i kako. Inace da je objavio ti bi znao da akcija traje.
Ja znam da on samoinicijativno to radi i neka . Nemam nista protiv ali ne treba ovdje stvarati nesporazume pa da onda nas neko pita sta to vi radite tamo nesto skriveno i sta je sa akcijom sa kojom mi prakticno nemamo nista.

Ne , nase akcije su uvijek bile transparente i svaka slijedeca ce biti takva. Nikad nismo sa tranparentnoscu imali problema i svaka akcija je izvedena do kraja posteno. Svi su redovno preko stranice bili obavjestavani o toku akcije i mogli su je cak pratiti preko stranice.

Tako ce biti i ubuduce.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarj 10 years 10 months ago #7260

• Serhat
  • Serhat's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 27
Ti Kaza ovdje ko saobracajac dajes signale ko je i sta uradio ili treba uraditi.De bolan ohladi,i ko te sta pita.
Moderators: Mustafa
Time to create page: 0.100 seconds