Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

U konkurenciji za najbboljeg trenera izmešu ostalih i Kapo, Hrustemović, Žižović

Na široj listi za najboljeg trenera nalaze se: Denis Muhović (karate), Vinko Marinović, Mladen Žižović, Samira Hurem (fudbal), Amar Njemčević (biciklizam), Goran Lojo, Slaviša Ožegović, Dragan Bajić (košarka), Amel Kapo, Alena Ćemalović (plivanje), Mirza Hrustemović (sjedeća odbojka), Smail Pezerović, Branko Mišić (odbojka), Zlata Zubac, Mirko Mikić (rukomet), Branislav Crnogorac (džudo) i Goran Matić (košarka u kolicima).

 

 

 

 

 

U konkurenciji za najbboljeg trenera izmešu ostalih i  Kapo, Hrustemović,  Žižović

 

Stručni žiriji jubilarnog 20. Izbora najboljeg sportiste BiH, manifestacije u organizaciji "Nezavisnih novina" i Radio televizije BiH, kojim ove godine predsjedava Slađana Golić usvojio je šire liste kandidata u svih 12 konkurencija.Za najboljeg sportistu u godini na izmaku konkuriše 13 kandidata: Damir Džumhur (tenis), Nemanja Gordić, Džanan Musa, Jusuf Nurkić (košarka), Miralem Pjanić, Edin Džeko (fudbal), Benjamin Burić, Marko Panić (rukomet), Vedad Karić (biciklizam), Meris Muhović (karate), Amel Tuka (atletika), Strahinja Erić (ski trčanje) i Miloš Čolić (biatlon i ski trčanje).

 

U konkurenciji za najbolju sportistkinju BiH uvršteno je 20 kandidatkinja, a to su: Stefani Krešić (karate), Vanja Spaić (atletika), Aleksandra Samardžić, Larisa Cerić (džudo), Milica Deura (košarka), Marica Gajić (košarka), Amina Kajtaz (plivanje), Anđelka Radišković, Ana Gajić, Sonja Vujinić, Ajla Paradžik (odbojka), Elvedina Muzaferija (alpsko skijanje), Amela Kršo, Milena Nikolić, Melisa Hasanbegović, Minela Gačanica (fudbal), Anisa Selimović (rukomet), Lejla Tanović, Anesa Hidić (biciklizam) i Alana Muštović (boks).

 

U konkurenciji za najbolju ekipu su: FK Sarajevo, ŽOK Banjaluka volej, OK Mladost, Klub brdskog biciklizma Puls, HŠK Zrinjski, ŽFK SFK 2000 Sarajevo, Ženska košarkaška reprezentacija BiH, KK Igokea, ŽRK Grude, ŽRK Hadžići, RK Borac, ŽKK RMU Banovići, Futsal klub Salines, seniorska ženska reprezentacija BiH, AK Sarajevo (ženska ekipa), AK Zenica (muška ekipa), ŽOK Bimal Jedinstvo, Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija BiH i Davis kup reprezentacija BiH.

 

Na široj listi za najboljeg trenera nalaze se: Denis Muhović (karate), Vinko Marinović, Mladen Žižović, Samira Hurem (fudbal), Amar Njemčević (biciklizam), Goran Lojo, Slaviša Ožegović, Dragan Bajić (košarka), Amel Kapo, Alena Ćemalović (plivanje), Mirza Hrustemović (sjedeća odbojka), Smail Pezerović, Branko Mišić (odbojka), Zlata Zubac, Mirko Mikić (rukomet), Branislav Crnogorac (džudo) i Goran Matić (košarka u kolicima).

 

Zbog pogoršane epidemiološke situacije izazvene pandemijom virusa korona, žiri ove godine sve sjednice održava online.

 

Proglašenje najboljih sportista BiH u 2020. godini biće emitovano 14. decembra na programu BHT 1 i portalu www.nezavisne.com sa početkom u 20 časova.

 

Partner Izbor najboljeg sportiste BiH, najrelevantniju manifestacije ovakve vrste u BiH, je Olimpijski komitet BiH. Snažnu podršku pruža i Ministartsvo civilnih poslova BiH.

 

Za nagradu u kategoriji najperspektivnija sportiskinja konkurišu: Manuela Dragović, Katarina Popić (odbojka), Iris Ćorić, Anja Lolić, Nejra Sipović, Emina Sipović (karate), Lana Pudar, Iman Avdić (plivanje), Ajla Bašić, Ema Kovač, Isabela Ćemo (atletika), Tea Kovačević (tenis), Lara Stanić, Karla Lovrić, Marinela Ćorić, Ajla Čajić, Melisa Lerić (rukomet), Elma Husić, Maja Jelčić, Marija Ana Milinković, Frančeska Šimić, Sofija Krajšumović (fudbal), Melisa Mehanović (kick boks), Asija Frljak (atletika).

 

Među kandidate za najperspektivnijeg sportistu uvršteni su: Sergej Maksimović, Siniša Lukić (biciklizam), Nermin Ramčilović (karate), Oleg Galić (atletika), Božidar Vučurević, Husein Gegić (džudo), Aleksa Vuković (biatlon), Edin Đino (sjdeća odbojka), Luka Perić (rukomet), Marko Maksimović (tenis), Jovan Lekić (plivanje) i Ajdin Hasić (fudbal).

Ucinimo nesto za nas grad... Ne zaboravi Rogaticu ... www.rogatica.com

Top Desktop version