Načelnici opština Srebrenica Ćamil Duraković, Rogatica Tomislav Puhalac i Bratunac Nedeljko Mlađenović ocijenili su danas u razgovoru sa direktorom Japanske agencije za međunarodni razvoj /Džajka/ Asuši Hanatanijem da su projekti koje realizuje ova organizacija najtransparentniji i najkorisniji za ove opštine u odnosu na projekte drugih međunarodnih organizacija.
Japanski projekti najkorisniji i najotvoreniji
SREBRENICA, Načelnici opština Srebrenica Ćamil Duraković, Rogatica Tomislav Puhalac i Bratunac Nedeljko Mlađenović ocijenili su danas u razgovoru sa direktorom Japanske agencije za međunarodni razvoj /Džajka/ Asuši Hanatanijem da su projekti koje realizuje ova organizacija najtransparentniji i najkorisniji za ove opštine u odnosu na projekte drugih međunarodnih organizacija.
Oni su istakli da ti projekti daju konkretne rezultate u razvoju sela i pomirenja stanovništva i da su oni vidljivi.
Hanatani je rekao da je došao na Balkan da se uvjeri u rezultate japanskih projekata koji se sprovode na ovom području i da je zadovoljan ocjenom načelnika ove tri opštine da ti projekti doprinose pomirenju i ruralnom razvoju na ovom prostoru.
„Sagovornici su me ohrabrili i uvjerili da su postignuti zavidni rezultati u ruralnom razvoju zahvaljujući našim sredstvima i stručnjacima i nakon povratka u Tokio sagledaćemo prijedloge koji su nam predstavljeni za dalju podršku i saradnju sa ovim opštinama“, rekao je Hanatani.
Duraković je rekao da je rad „Džajke“ potpuno javan i da njeni projekti doprinose izgradnji suživota i ruralnom razvoju, a posebno poljoprivrednom razvoju i izgradnji lokalnih vodovoda i infrastrukture.
Puhalac je ocijenio da je za opštinu Rogatica najznačajniji projekat koji realizuje u partnerstvu sa „Džajkom“ u odnosu na sve dosadašnje projekte koje je ova opština realizovala sa međunarodnim organizacijama.
„Njihov način rada i znanje koje prenose na naše poljoprivrednike su dragocjeni, izuzetno značajni i za kratko vrijeme počinju donositi konkretne rezultate i korist za korisnike projekata i zbog toga privlače interesovanje stanovništva“, rekao je Puhalac novinarima.
On je naglasio da su, zahvaljujući radu japanskih stručnjaka na terenu, mnogi stanovnici odlučili da se počnu intenzivnije baviti poljoprivredom, jer su uvidjeli da postoji način da se od te djelatnosti može ostvariti pristojna egzistencija, ističući da očekuje da će ta saradnja biti nastavljena i nakon ove godine kada se završava aktuelni projekat „Džajke“ u ove tri opštine.