Mersad Selimbegović briljira u Njemačkoj – razbijen i Schalke

Mersad Selimbegović

Ekipa Regensburga koju s klupe predvodi bh. stručnjak Mersad Selimbegović (39) bilježi briljantan početak sezone u njemačkoj 2. Bundesligi, a oni su danas na svom stadionu u okviru 4. kola pobijedili Schalke sa 4:1 i tako zadržali stopostotan učinak na početku prvenstva.

Mersad Selimbegović briljira u Njemačkoj: Regensburg nezaustavljiv, razbijen je i Schalke

Nakon tri pobjede na otvaranju sezone bez primljenog gola (Darmstadt 0:2, Sandhausen 3:0 i Kiel 0:3), te trijumfa protiv Koblenza u Kupu Njemačke rezultatom 3:0, Selimbegović i njegovi izabranici stigli su do pobjede i protiv Schalkea s četiri postignuta pogotka i tako nastavili sjajan niz na početku prvenstva.

Regensburg je u vodstvo stigao već u 8. minuti kada je Beste pogodio za 1:0, a da će doći do četvrte pobjede u sezoni bilo je jasno nakon golova u 55. i 73. minuti preko Breitkreuza i Otta.

Schalke je uspio postići utješni gol u 81. minuti preko Teroddea, što je ujedno i prvi primljeni gol u sezoni za Regensburg, a konačnih 4:1 postavio je Singh u 86. minuti.

U narednom kolu Regensburg će igrati protiv St. Paulija u gostima, a vrijedi napomenuti da su oni prošlu sezonu u njemačkoj 2. Bundesligi završili na 14. poziciji sa 38 osvojenih bodova pa je ovakav početak prvenstva svakako veliko iznenađenje.

Mersad Selimbegović je 39-godišnji bh. trener i nekadašnji nogometaš koji je u karijeri nastupao za NK Žepče, FK Željezničar i Jahn Regensburg čiji je postao trener. Ugovor s klubom potpisao je 1. juna 2019. godine.