Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

MEHMED OPRAŠIĆ SE POLJOPRIVREDOM BAVI IZ LJUBAVI

Priču kako se od svog rada može solidno živjeti, ukoliko posao radimo sa ljubavlju, naša ekipa je zabilježila kod Mehmeda Oprašića rodom iz sela Đedovići kod Rogatice koji sada živi u Hotonju i bavi se uzgojem povrća na otvorenom i u plastenicima. Na imanju koje je u zakupu još posjeduje i ovce, koze i kokoške.

 

 

 

MEHMED OPRAŠIĆ SE POLJOPRIVREDOM BAVI IZ LJUBAVI

 

Priču kako se od svog rada može solidno živjeti, ukoliko posao radimo sa ljubavlju, naša ekipa je zabilježila kod Mehmeda Oprašića rodom iz sela Đedovići kod Rogatice koji sada živi u Hotonju i bavi se uzgojem povrća na otvorenom i u plastenicima. Na imanju koje je u zakupu još posjeduje i ovce, koze i kokoške.

Mehmed nam u razgovoru pojašnjava da se sve uzgaja prirodno, prije svega za potrebe svoje porodice i prijatelja, a višak proda na kućnom pragu jer svi znaju da je riječ o kvalitetnim proizvodima.Što se tiče povrća uzgaja gotovo sve kulture, a ove godine urod je bogat. Posebno je ponosan na gotovo džinovski paradajz nevjerovatnog ukusa.

Sve poslove Mehmed obavlja uz pomoć ostalih članova ove složne porodice. Posebno ističe suprugu i snahu koje su uvijek tu, bez obzira šta se radi. Nasmijan i vedar šezdesetpetogodišnji Mehmed nas je zamolio da snimimo i cvjetnjak u kojem njegova supruga uživa. Mi smo to naravno i učinili.

 

https://www.rtvvogosca.ba/mehmed-oprasic-se-poljoprivredom-bavi-iz-ljubavi/?fbclid=IwAR2ZkzstALJM2IIPSj-F5FtDZQkLvf1aXa2qxeExiR1yINOAMbN5VxaYw18

 

 

Ucinimo nesto za nas grad... Ne zaboravi Rogaticu ... www.rogatica.com

Top Desktop version